Wydarzenia‎ > ‎

Częstochowa 2012

W dniach od 9 do 11 listopada Wspólnota Arka z Wieliczki udała się na pielgrzymkę do Jasnogórskiej Pani, aby umocnić najskrytsze zakamarki serca matczyną miłością. 

Odjazd miał miejsce z pod domu samej szefowej – Janiny Oprych, gdzie aktywnie zapakowano bagaże, „usadowiono” pielgrzymów, a następnie wyruszono po pozostałych uczestników znajdujących się pod Domem Turysty. 

Łańcuchowo ciągnące się korki, wprowadziły pomruk nudy w autokarową przestrzeń. Zaspane oczy, znudzone twarze, pod wpływem zaskakujących dźwięków wydobywanych przez Alę i Pawła rozpromieniły uśmiechy, roześmiały oczy. Kiedy dotarliśmy na miejsce, po długo trwającej podróży, dowodzące kuchnią Małgosia Chlipała i Teresa Duda uraczyły nasze podniebienia opóźnioną kolacją.

Kolejny dzień, w kaplicy u sióstr Szarytek była konferencja wygłoszona przez Ks. Tadeusza Tokarza. Wypowiadane słowa dotyczyły umocnienia naszej wiary, poprzez przeżyte czy też przeżywane w obecnym czasie doświadczenia egzystencjonalne. Po owej konferencji, wzmocniliśmy siły na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie udaliśmy się spacerkiem do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i przed obrazem Najświętszej Panienki uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Dopełnieniem pielgrzymowania była Droga Krzyżowa prowadzona przez Diakona Szymona Wierzbiaka, której głównym przesłaniem było odwołanie się do ludzkiego cierpienia, do życiowej wędrówki Chrystusa z Nazaretu uwieńczonej śmiercią Krzyżową. Na zakończenie dnia, wyruszyliśmy na Apel Jasnogórski, aby podziękować, prosić a zarazem uwielbiać Boga i Służebnicę Bożą. 

Wieczory spędzane w murach świetlicy, uraczyły nasze serca: rozmową, śpiewem, radością, urodzinami dyrektora Bogdana Korczyńskiego a także oglądaniem zdjęć ze ślubu naszych "arkowiczów": Uli i Wojtka Machowskich. 

Powrót, przyczynił się do refleksji nad wspólnie spędzonym czasem – umacniając a zarazem ładując „sercowe akumulatory” tak bardzo potrzebne w codziennej rzeczywistości. 
Elżbieta Łapa